Archive for the ‘Grupowe’ Category

postheadericon Króliczki

Dzieci udają małe króliczki i kicają po łące. Na słowa: „Uwaga, lis!” zastygają w bezruchu. Kto się poruszy, ten odpada. Zwycięzca jest osoba, która wytrzyma najwięcej rund.

postheadericon Na farmie

Dzieci stają lub siadają w kręgu. Każde dziecko dostaje rolę innego zwierzęcia, np. krowa, kot, kura. Oczywiście, jeśli jest to duża grupa dzieci, zwierzęta mogą się powtarzać. Każde dziecko naśladuje dźwięki, które wydaje jego zwierze jeżeli usłyszy jego nazwę. Osoba prowadząca zabawę czyta historyjkę o życiu na farmie. Należy być czujnym i nasłuchiwać kiedy w opowiadaniu padnie wyraz określający zwierzę, które ma reprezentować dana osoba. Najśmieszniej jest, gdy muszą dźwięki wydawać na raz dwa zwierzaki lub cała grupa.

postheadericon Poszukiwanie skarbów

Uczestnikom zabawy przygotowujemy pirackie mapy skarbów i rysujemy na niech wskazówki. Niech mapa wygląda na starą, trochę niewyraźną. Możesz napisać ile kroków trzeba zrobić, by odkryć skarb. A te ukryj w różnych miejscach – na drzewie, w kępie traw, pod kamieniem… Ahoj, przygodo!

postheadericon Poznajemy się

Zabawa, która pomoże przełamać lody. Każdy z uczestników otrzymuje karteczkę i zapisuje na niej kilka informacji o sobie – np. kolor włosów, zainteresowania. Zbieramy wszystkie karteczki i każdy uczestnik losuje jedną. Jeśli trafi na własną, to losuje jeszcze raz. Zadaniem uczestników jest zadawanie pytań i dowiedzenie się o kim mowa.

postheadericon Głuchy telefon

Uczestnicy zabawy siadają w kole. Jedna osoba wymyśla jakieś zdanie i szepcze je na ucho osobie siedzącej obok. Ta powtarza zdanie dalej. I tak dalej. Gdy ostatnie osoba słyszy zdanie, to wypowiada je na głos. Im więcej osób do tej zabawy tym lepiej. Na pewno będzie dużo śmiechu, bo często zdarza się, iż początkowe zdanie i końcowe bardzo się od siebie różnią.

Polecamy