Archive for the ‘Grupowe’ Category

postheadericon Stary niedźwiedź mocno śpi

Stary niedźwiedź mocno śpi, to jedna z najpopularniejszych zabaw dla dzieci, w jaką można się bawić w szkole, w domu, na podwórku. W zabawie powinno brać udział co najmniej troje dzieci. Zabawa polega na tym, że jedno dziecko jest niedźwiedziem, a pozostałe maluchy chwytają się za ręce i chodzą wkoło śpiącego niedźwiedzia śpiewając piosenkę: Read the rest of this entry »

postheadericon Króliczki

Dzieci udają małe króliczki i kicają po łące. Na słowa: „Uwaga, lis!” zastygają w bezruchu. Kto się poruszy, ten odpada. Zwycięzca jest osoba, która wytrzyma najwięcej rund.

postheadericon Na farmie

Dzieci stają lub siadają w kręgu. Każde dziecko dostaje rolę innego zwierzęcia, np. krowa, kot, kura. Oczywiście, jeśli jest to duża grupa dzieci, zwierzęta mogą się powtarzać. Każde dziecko naśladuje dźwięki, które wydaje jego zwierze jeżeli usłyszy jego nazwę. Osoba prowadząca zabawę czyta historyjkę o życiu na farmie. Należy być czujnym i nasłuchiwać kiedy w opowiadaniu padnie wyraz określający zwierzę, które ma reprezentować dana osoba. Najśmieszniej jest, gdy muszą dźwięki wydawać na raz dwa zwierzaki lub cała grupa.

postheadericon Poszukiwanie skarbów

Uczestnikom zabawy przygotowujemy pirackie mapy skarbów i rysujemy na niech wskazówki. Niech mapa wygląda na starą, trochę niewyraźną. Możesz napisać ile kroków trzeba zrobić, by odkryć skarb. A te ukryj w różnych miejscach – na drzewie, w kępie traw, pod kamieniem… Ahoj, przygodo!

postheadericon Poznajemy się

Zabawa, która pomoże przełamać lody. Każdy z uczestników otrzymuje karteczkę i zapisuje na niej kilka informacji o sobie – np. kolor włosów, zainteresowania. Zbieramy wszystkie karteczki i każdy uczestnik losuje jedną. Jeśli trafi na własną, to losuje jeszcze raz. Zadaniem uczestników jest zadawanie pytań i dowiedzenie się o kim mowa.

Polecamy