Archive for the ‘Integracyjne’ Category

postheadericon Dowiedz się kim jestem i co lubię robić!

Dzieci siadają w kręgu. Zabawa polega na tym, aby każde dziecko się przedstawiało, powiedziało jak ma na imię i pokazało, co najbardziej lubi robić, ale nie może użyć przy tym żadnych słów, np. jeśli lubi czytać książki, musi to jakoś pokazać. Potem kolejna osoba najpierw mówi, jak mają na imię jego poprzednicy i pokazuje, tak jak oni, co lubią robić, a potem sam się przedstawia i robi to samo, co jego poprzednicy. W ten sposób dzieci poznają nie tylko swoje imiona, ale także swoje zainteresowania.  Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa integracyjna „Poznajmy się”

Zabawa integracyjna „Poznajmy się” jest adresowana do dzieci starszych, umiejących czytać i pisać oraz posiadających dość bogate słownictwo. Zabawa najlepiej sprawdzi się w szkole, dla dzieci mających 9-10 lat. Do zabawy będziemy potrzebować: kartkę papieru oraz kolorowe pisaki lub długopisy. Read the rest of this entry »

postheadericon Zaśpiewaj piosenkę, w której…

Zabawa integracyjna „Jak oni śpiewają” bezpośrednio wiąże się ze znanym programem telewizyjnym, w którym aktorzy, piosenkarze i celebryci prezentowali swoje umiejętności wokalne przed kamerami. Zabawa adresowana do dzieci będzie trochę urozmaicona, ponieważ nie wystarczy zaśpiewać wybranej piosenki, tylko najpierw należy ją „znaleźć” w swojej pamięci. Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa prawda-fałsz

Zabawa prawda-fałsz ma tak naprawdę dwa zasadnicze cele. Po pierwsze integruje ze sobą dzieci, a po drugie wzbogaca ich wiedzę. Zabawa polega na przygotowaniu pytań oraz dwóch kartek z napisami „prawda” oraz „fałsz”. Do zabawy będą potrzebne także dwa krzesła, ponieważ trzeba będzie wybrać dwie osoby, które będą trzymały kartki z napisami i jednocześnie będą liderami dwóch grup. Pozostałe dzieci dzielą się na dwa zespoły i ustawiają się w rządku naprzeciwko każdego krzesła, na których siedzi dwoje dzieci z kartkami. Kiedy drużyny są już stworzone, możemy przystąpić do zabawy. Read the rest of this entry »

postheadericon Powódź

Przed zabawą należy ustawić tor przeszkód. Można go ustawić z podręcznych krzesełek i ławek, które znajdują się w sali. Do zabawy doskonale nadają się także miękkie klocki edukacyjne, z których można ustawić ciekawy tor przeszkód. Jeśli jednak nie dysponujemy takim materiałem dydaktycznym, musimy poradzić sobie w inny sposób.  Read the rest of this entry »

Polecamy