Archive for the ‘Integracyjne’ Category

postheadericon Zabawa „Rolnik sam w dolinie”

Rolnik sam w dolinie to zabawa dla dość licznej grupy dzieci. Jest to zabawa ruchowa, która integruje grupę.

Read the rest of this entry »

postheadericon Relacja z wyścigów konnych

Zabawa nosząca tytuł „konne wyścigi” ma za zadanie zintegrować dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Nie wymaga przygotowywania żadnych przedmiotów, gadżetów. Wystarczy trochę wolnej przestrzeni, by zabawa mogła się odbyć. Właśnie z tego względu najczęściej przeprowadza się ją w pomieszczeniach szkolno-przedszkolnych, gdzie do wykorzystania są duże sale zabaw, sale gimnastyczne, boiska itp.  Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa motkiem wełny

Zabawy integracyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają na celu zjednoczyć grupę. Tego typu zabawy często przeprowadza się w placówkach oświatowych – szkołach i przedszkolach, zwłaszcza w pierwszych klasach, kiedy dzieci nie znają się zbyt dobrze.  Read the rest of this entry »

postheadericon Dowiedz się kim jestem i co lubię robić!

Dzieci siadają w kręgu. Zabawa polega na tym, aby każde dziecko się przedstawiało, powiedziało jak ma na imię i pokazało, co najbardziej lubi robić, ale nie może użyć przy tym żadnych słów, np. jeśli lubi czytać książki, musi to jakoś pokazać. Potem kolejna osoba najpierw mówi, jak mają na imię jego poprzednicy i pokazuje, tak jak oni, co lubią robić, a potem sam się przedstawia i robi to samo, co jego poprzednicy. W ten sposób dzieci poznają nie tylko swoje imiona, ale także swoje zainteresowania.  Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa integracyjna „Poznajmy się”

Zabawa integracyjna „Poznajmy się” jest adresowana do dzieci starszych, umiejących czytać i pisać oraz posiadających dość bogate słownictwo. Zabawa najlepiej sprawdzi się w szkole, dla dzieci mających 9-10 lat. Do zabawy będziemy potrzebować: kartkę papieru oraz kolorowe pisaki lub długopisy. Read the rest of this entry »

Polecamy