Archive for the ‘Integracyjne’ Category

postheadericon Zabawa prawda-fałsz

Zabawa prawda-fałsz ma tak naprawdę dwa zasadnicze cele. Po pierwsze integruje ze sobą dzieci, a po drugie wzbogaca ich wiedzę. Zabawa polega na przygotowaniu pytań oraz dwóch kartek z napisami „prawda” oraz „fałsz”. Do zabawy będą potrzebne także dwa krzesła, ponieważ trzeba będzie wybrać dwie osoby, które będą trzymały kartki z napisami i jednocześnie będą liderami dwóch grup. Pozostałe dzieci dzielą się na dwa zespoły i ustawiają się w rządku naprzeciwko każdego krzesła, na których siedzi dwoje dzieci z kartkami. Kiedy drużyny są już stworzone, możemy przystąpić do zabawy. Read the rest of this entry »

postheadericon Powódź

Przed zabawą należy ustawić tor przeszkód. Można go ustawić z podręcznych krzesełek i ławek, które znajdują się w sali. Do zabawy doskonale nadają się także miękkie klocki edukacyjne, z których można ustawić ciekawy tor przeszkód. Jeśli jednak nie dysponujemy takim materiałem dydaktycznym, musimy poradzić sobie w inny sposób.  Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa integracyjna „Dreszczyk”

Tego typu zabawy integrują nie tylko dzieci w grupie, ale także dziec i ich rodziców. Jeśli dzieci jest więcej, dobry pomysłem jest usiąść w rządku, jedno za drugim, tak by każde dziecko miało wykonywany masaż. Na początku pokazujemy dzieciom, jak powinny wykonać masaż osoby siedzącej przed nimi. Wierszyk zatytułowany tak samo, jak nazwa zabawy, brzmi tak: Read the rest of this entry »

postheadericon Na farmie

Dzieci stają lub siadają w kręgu. Każde dziecko dostaje rolę innego zwierzęcia, np. krowa, kot, kura. Oczywiście, jeśli jest to duża grupa dzieci, zwierzęta mogą się powtarzać. Każde dziecko naśladuje dźwięki, które wydaje jego zwierze jeżeli usłyszy jego nazwę. Osoba prowadząca zabawę czyta historyjkę o życiu na farmie. Należy być czujnym i nasłuchiwać kiedy w opowiadaniu padnie wyraz określający zwierzę, które ma reprezentować dana osoba. Najśmieszniej jest, gdy muszą dźwięki wydawać na raz dwa zwierzaki lub cała grupa.

postheadericon Poznajemy się

Zabawa, która pomoże przełamać lody. Każdy z uczestników otrzymuje karteczkę i zapisuje na niej kilka informacji o sobie – np. kolor włosów, zainteresowania. Zbieramy wszystkie karteczki i każdy uczestnik losuje jedną. Jeśli trafi na własną, to losuje jeszcze raz. Zadaniem uczestników jest zadawanie pytań i dowiedzenie się o kim mowa.

Polecamy