Archive for the ‘Plastyczne’ Category

postheadericon Ramka do zdjęć z makaronu

Ramka do zdjęć wykonana samodzielnie przez pociechę jest nie tylko oryginalnym pomysłem na prezent, ale także doskonałą pamiątką dla rodziców. Tego typu zabawa plastyczna z makaronem w roli głównej adresowana jest do starszych dzieci, których zdolności manualne są wystarczające do wykonywania tego typu dekoracji. Oprócz makaronu potrzebne będą jeszcze nożyczki, klej do tworzyw sztucznych, tektura falista albo brystol oraz złoty lub srebrny spray. Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawy plastyczne z gliną w roli głównej

Zabawy plastyczne przy użyciu plasteliny, modeliny, masy solnej są bardzo popularne, a przez to mogą zwyczajnie nudzić się dzieciom, które po raz kolejny biorąc udział w tej samej zabawie bardzo szybko się zniechęcają i zaczynają marudzić… Możemy je jednak zaskoczyć! Jak? W bardzo prosty sposób. Zamiast oklepanej plasteliny dać im do rzeźbienia glinę 🙂 Read the rest of this entry »

postheadericon Malowanie przy użyciu świeczki i farbek

Zwykłe malowanie farbkami może okazać się dla dzieci zbyt nudne, dlatego warto byłoby wymyślić coś, co by zainteresowało najmłodszych. Dobrym pomysłem jest zrobienie rysunku przy użyciu… świeczki oraz farbek akwarelowych. Z pewnością zaintryguje to dzieci, ponieważ na początku wykonywania rysunku kartka jest biała i nic na niej nie widać. Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa plastyczna z kasztanów, żołędzi i jesiennych liści

Chyba każdy z nas zna zabawę plastyczną, do której potrzebne są dary jesieni w postaci suszonych jesiennych liści, żołędzi i kasztanów. Przed przystąpieniem do wykonania tej zabawy, dobrze byłoby wybrać się z dziećmi na krótki jesienny spacer w celu poszukiwań rzeczy potrzebnych do wykonania prac plastycznych. Poza kasztanami, żołędziami i liśćmi, można także zabrać ze sobą szyszki, patyki i inne ciekawe przedmioty znalezione w lesie. Read the rest of this entry »

postheadericon Malowanie prac dziecięcej wyobraźni

Mówi się, że wyobraźnia dziecięca nie zna granic. Warto więc zrobić coś, aby dzieci mogły dać upust swojemu twórczemu myśleniu. Dobrym sposobem na rozwinięcie dziecięcej kreatywności jest malowanie prac farbami plakatowymi na dużych arkuszach papieru zainspirowanych za pomocą różnych tekstów, np.:

Read the rest of this entry »

Polecamy