Archive for the ‘Plastyczne’ Category

postheadericon Malowanie przy użyciu świeczki i farbek

Zwykłe malowanie farbkami może okazać się dla dzieci zbyt nudne, dlatego warto byłoby wymyślić coś, co by zainteresowało najmłodszych. Dobrym pomysłem jest zrobienie rysunku przy użyciu… świeczki oraz farbek akwarelowych. Z pewnością zaintryguje to dzieci, ponieważ na początku wykonywania rysunku kartka jest biała i nic na niej nie widać. Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa plastyczna z kasztanów, żołędzi i jesiennych liści

Chyba każdy z nas zna zabawę plastyczną, do której potrzebne są dary jesieni w postaci suszonych jesiennych liści, żołędzi i kasztanów. Przed przystąpieniem do wykonania tej zabawy, dobrze byłoby wybrać się z dziećmi na krótki jesienny spacer w celu poszukiwań rzeczy potrzebnych do wykonania prac plastycznych. Poza kasztanami, żołędziami i liśćmi, można także zabrać ze sobą szyszki, patyki i inne ciekawe przedmioty znalezione w lesie. Read the rest of this entry »

postheadericon Malowanie prac dziecięcej wyobraźni

Mówi się, że wyobraźnia dziecięca nie zna granic. Warto więc zrobić coś, aby dzieci mogły dać upust swojemu twórczemu myśleniu. Dobrym sposobem na rozwinięcie dziecięcej kreatywności jest malowanie prac farbami plakatowymi na dużych arkuszach papieru zainspirowanych za pomocą różnych tekstów, np.:

Read the rest of this entry »

postheadericon Malowanie zwierzątek przy użyciu dłoni

Zabawa w malowanie zwierząt przy użyciu ręki jest bardzo rozwijającą, twórczą zabawą. Dzieci mogą wykorzystać swoją wyobraźnię i kreatywność, dobrze się przy tym bawiąc. Dodatkowo wzbogacają swoją wiedzę na temat zwierząt. Do wykonania tej zabawy będziemy potrzebować blok, farbki oraz własną dłoń. Read the rest of this entry »

postheadericon Malowanie kamieni

Zabawy plastyczne to nie tylko frajda dla maluchów. Tego typu zabawy pomagają także rozwijać wyobraźnię, kształtują u dzieci talent artystyczny oraz wzmacniają ich kreatywność. Malowanie czy też rysowanie na kartce papieru, to dobry pomysł dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z plastyką. Wówczas należy skupić się na prawidłowym trzymaniu kredki, rozpoznawaniu barw itp. Starsze dzieci ciężko zainteresować malowaniem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w dobie komputerów, tabletów itp. Read the rest of this entry »

Polecamy