Archive for the ‘Ruchowe’ Category

postheadericon Króliczki

Dzieci udają małe króliczki i kicają po łące. Na słowa: „Uwaga, lis!” zastygają w bezruchu. Kto się poruszy, ten odpada. Zwycięzca jest osoba, która wytrzyma najwięcej rund.

postheadericon Glupi Jaś

Do tej zabawy potrzebna będzie piłka. Dwie osoby rzucają do siebie piłkę, a jedna staje między nimi i próbuje tę piłkę przejąć w locie (np. musi podskoczyć i złapać ją szybciej niż ktoś stojący za nim). Jeśli jej się uda, to zamienia się z osobą, która rzucała.

postheadericon Poszukiwanie skarbów

Uczestnikom zabawy przygotowujemy pirackie mapy skarbów i rysujemy na niech wskazówki. Niech mapa wygląda na starą, trochę niewyraźną. Możesz napisać ile kroków trzeba zrobić, by odkryć skarb. A te ukryj w różnych miejscach – na drzewie, w kępie traw, pod kamieniem… Ahoj, przygodo!

postheadericon Żabki

W domu narysuj na dywanie duże koło lub zrób je ze sznurka. Dzieci ustawiają się przed kołem. Na hasło: „Żabki do wody” dzieci robią skok do środka pola. Na hasło: „Żabki na brzeg” dzieci nie ruszają się z miejsca. Wygrywa osoba, która najmniej razy popełni błąd. Na pewno będzie tutaj dużo śmiechu.

postheadericon Kółko graniaste

Dzieci chwytają się za ręce i tworzą duże kółko. Śpiewamy i kręcimy się jedną stronę: „Kółko graniaste, czworokanciaste, kółko nam się połamało, cztery grosze kosztowało, a my wszyscy bęc!”. Na słowo „bęc!” puszczamy ręce i upadamy na pupę.

Polecamy