Archive for the ‘Ruchowe’ Category

postheadericon Sztafeta dla dzieci

Sztafeta to bardzo zespołowa dyscyplina sportowa, która związana jest głównie z szybkim biegiem, podczas którego należy w odpowiednim momencie przekazać pałeczkę kolejnemu zawodnikowi. W sztafecie liczy się przede wszystkim szybkość i umiejętność przekazania sztafety w taki sposób, by nie upadła na ziemię. Tego typu zawody można zorganizować dla młodszych dzieci. Wówczas sztafeta przybiera nieco inną formę.  Read the rest of this entry »

postheadericon Rolnik sam w dolinie

„Rolnik sam w dolinie” to jedna z najpopularniejszych zabaw grupowych, jaka przeprowadzana jest w przedszkolach i zerówkach, często także w domu. Jest to typowa zabawa grupowa, w której może brać udział dowolna liczba dzieci. Jedno z dzieci jest rolnikiem, który wybiera żonę, potem żona wybiera dziecko, dziecko wybiera nianię, niania wybiera kotka i tak dalej… Read the rest of this entry »

postheadericon Króliczki

Dzieci udają małe króliczki i kicają po łące. Na słowa: „Uwaga, lis!” zastygają w bezruchu. Kto się poruszy, ten odpada. Zwycięzca jest osoba, która wytrzyma najwięcej rund.

postheadericon Glupi Jaś

Do tej zabawy potrzebna będzie piłka. Dwie osoby rzucają do siebie piłkę, a jedna staje między nimi i próbuje tę piłkę przejąć w locie (np. musi podskoczyć i złapać ją szybciej niż ktoś stojący za nim). Jeśli jej się uda, to zamienia się z osobą, która rzucała.

postheadericon Poszukiwanie skarbów

Uczestnikom zabawy przygotowujemy pirackie mapy skarbów i rysujemy na niech wskazówki. Niech mapa wygląda na starą, trochę niewyraźną. Możesz napisać ile kroków trzeba zrobić, by odkryć skarb. A te ukryj w różnych miejscach – na drzewie, w kępie traw, pod kamieniem… Ahoj, przygodo!

Polecamy