Archive for the ‘W domu’ Category

postheadericon Zabawa w zgadywanki

Zgadywanki, to jedna z najbardziej lubianych zabaw, które można przeprowadzić w domu, w szkole, nawet na podwórku, choć w zgadywanki lepiej bawić się z dziećmi w domu, kiedy na dworze jest brzydka, pochmurna pogoda. Dzieci uwielbiają zgadywanki, ponieważ zabawa ta pobudza ich wyobraźnię, zwłaszcza gdy bawi się w nią więcej dzieci. Wówczas każde dziecko chce odgadnąć zagadkę jako pierwsze. Read the rest of this entry »

postheadericon Pomidor

Stara, ale nadal bardzo popularna gra dla dzieci. Jedna osoba zadaje śmieszne pytania, a jej rozmówca – tytułowy Pomidor – musi na każde pytanie z poważną miną odpowiadać: „pomidor”. Gra kończy się gdy Pomidor się pomyli lub zaśmieje albo gdy pytający się podda.

W innej odmianie tej gry to Pomidor zadaje śmieszne pytania, a inni uczestniczy muszą na nie odpowiadać „pomidor”. Ten, kto się zaśmieje – oddaje fanta. Na koniec można owe fanty wykupić u Pomidora w zamian za wykonanie jakiegoś zadania.

postheadericon Żabki

W domu narysuj na dywanie duże koło lub zrób je ze sznurka. Dzieci ustawiają się przed kołem. Na hasło: „Żabki do wody” dzieci robią skok do środka pola. Na hasło: „Żabki na brzeg” dzieci nie ruszają się z miejsca. Wygrywa osoba, która najmniej razy popełni błąd. Na pewno będzie tutaj dużo śmiechu.

Polecamy