Archive for the ‘W domu’ Category

postheadericon Układanie puzzli

Układanie puzzli to frajda dla każdego dziecka. Zabawa staje się jeszcze bardziej pasjonująca, kiedy puzzle wykona się samodzielnie. Przystępując do samodzielnego zrobienia puzzli, najpierw musimy wybrać ciekawy obrazek. Możemy znaleźć coś w Internecie, albo wyciąć ciekawy obrazek lub zdjęcie z kolorowego czasopisma. Dobrym pomysłem jest także własnoręczne namalowanie obrazka przez dziecko. Wszystko zależy od jego wyobraźni. Pozwólmy, aby dziecko włożyło w wykonanie puzzli maksymalnie dużo swojej własnej pracy. Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa „Kotku miau!”

„Kotku miau!” to zabawa grupowa, w którą mogą bawić się dzieci w domu lub w przedszkolu, nawet na dworze. Dobrze byłoby, aby dzieci się znały, ponieważ będą się między sobą umawiać, która osoba będzie odpowiadać Kotkowi. Zabawa ta nie tylko doskonałym sposobem na zapełnienie czasu najmłodszych, ale także integruje dzieci i uczy współpracy.  Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa w zgadywanki

Zgadywanki, to jedna z najbardziej lubianych zabaw, które można przeprowadzić w domu, w szkole, nawet na podwórku, choć w zgadywanki lepiej bawić się z dziećmi w domu, kiedy na dworze jest brzydka, pochmurna pogoda. Dzieci uwielbiają zgadywanki, ponieważ zabawa ta pobudza ich wyobraźnię, zwłaszcza gdy bawi się w nią więcej dzieci. Wówczas każde dziecko chce odgadnąć zagadkę jako pierwsze. Read the rest of this entry »

postheadericon Pomidor

Stara, ale nadal bardzo popularna gra dla dzieci. Jedna osoba zadaje śmieszne pytania, a jej rozmówca – tytułowy Pomidor – musi na każde pytanie z poważną miną odpowiadać: „pomidor”. Gra kończy się gdy Pomidor się pomyli lub zaśmieje albo gdy pytający się podda.

W innej odmianie tej gry to Pomidor zadaje śmieszne pytania, a inni uczestniczy muszą na nie odpowiadać „pomidor”. Ten, kto się zaśmieje – oddaje fanta. Na koniec można owe fanty wykupić u Pomidora w zamian za wykonanie jakiegoś zadania.

postheadericon Żabki

W domu narysuj na dywanie duże koło lub zrób je ze sznurka. Dzieci ustawiają się przed kołem. Na hasło: „Żabki do wody” dzieci robią skok do środka pola. Na hasło: „Żabki na brzeg” dzieci nie ruszają się z miejsca. Wygrywa osoba, która najmniej razy popełni błąd. Na pewno będzie tutaj dużo śmiechu.

Polecamy