Archive for the ‘W domu’ Category

postheadericon Smakosz

Co zrobić, gdy na dworze pada deszcz, a dzieci narzekają na nudę? Wówczas rodzice muszą stanąć na wysokości zadania i wymyślić zabawę, która zaciekawi najmłodszych członków rodziny. Zabawa w smakosza z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę.  Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa w „głuchy telefon”

Zabawa w „głuchy telefon” to jedna z najbardziej znanych zabaw, w jaką dzieci mogą bawić się w domu, w przedszkolu, czasem nawet w szkole podstawowej. Zabawa polega na tym, że dzieci siadają w okręgu lub w szeregu obok siebie. Jedno dziecko zaczyna grę, tzn. mówi na ucho, szeptem, siedzącej obok osobie wymyślone przez siebie słowo. Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa w ciepło, zimno

Zabawę w ciepło, zimno zna chyba każde dziecko. Jest to bardzo przyjemna zabawa, którą można wykorzystać podczas urodzin lub innych spotkań maluchów w domu. Dla tych, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, na czym polega zabawa, wyjaśniamy jej zasady. Read the rest of this entry »

postheadericon Układanie puzzli

Układanie puzzli to frajda dla każdego dziecka. Zabawa staje się jeszcze bardziej pasjonująca, kiedy puzzle wykona się samodzielnie. Przystępując do samodzielnego zrobienia puzzli, najpierw musimy wybrać ciekawy obrazek. Możemy znaleźć coś w Internecie, albo wyciąć ciekawy obrazek lub zdjęcie z kolorowego czasopisma. Dobrym pomysłem jest także własnoręczne namalowanie obrazka przez dziecko. Wszystko zależy od jego wyobraźni. Pozwólmy, aby dziecko włożyło w wykonanie puzzli maksymalnie dużo swojej własnej pracy. Read the rest of this entry »

postheadericon Zabawa „Kotku miau!”

„Kotku miau!” to zabawa grupowa, w którą mogą bawić się dzieci w domu lub w przedszkolu, nawet na dworze. Dobrze byłoby, aby dzieci się znały, ponieważ będą się między sobą umawiać, która osoba będzie odpowiadać Kotkowi. Zabawa ta nie tylko doskonałym sposobem na zapełnienie czasu najmłodszych, ale także integruje dzieci i uczy współpracy.  Read the rest of this entry »

Polecamy